1.11. Şərur rayonu ərazisində Arpaçaydan qidalanan hidrotexniki qurğuların yenidən qurulması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
2. İçməli su təchizatı sisteminin təkmilləşdirilməsi
2.1. Sədərək rayonunun Heydərabad qəsəbəsinin, Qaraağac və Sədərək kəndlərinin içməli su təchizatı və kanalizasiya şəbəkələrinin qurulması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
2.2. Kəngərli rayonunun Qıvraq qəsəbəsi və Şahtaxtı kəndinin içməli su təchizatı və kanalizasiya şəbəkələrinin qurulması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
2.3. Kəngərli rayonunun Xok, Qabıllı, Qarabağlar və Yurdçu kəndlərinin içməli su təchizatı şəbəkəsinin qurulması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
2.4. Ordubad şəhəri üzrə içməli sutəmizləyici qurğunun bərpası, Babək şəhəri üzrə içməli sutəmizləyici qurğunun tikintisi Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
2.5. İçməli su təchizatının yaxşılaşdırılması məqsədilə yeni subartezian quyularının qazılması və infrastrukturun təkmilləşdirilməsi Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
3. Torpaqların meliorativ vəziyyətinin yaxşılaşdırılması və deqradasiyasına, səhralaşmasına qarşı mübarizə
3.1. Kəngərli rayonunun Böyükdüz və Xok kəndləri ərazisində qapalı suvarma və kollektor-drenaj şəbəkələri tikintisinin texniki-iqtisadi əsaslandırma sənədlərinin hazırlanması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
3.2. Naxçıvan şəhərinin Qaraxanbəyli və Tumbul kəndlərinin ərazisində kollektor-drenaj şəbəkələrinin tikintisinin texniki-iqtisadi əsaslandırma sənədlərinin hazırlanması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,
3.3. Şərur rayonunun Püsyan, Tumaslı və Xanlıqlar kəndlərinin ərazisində kollektor-drenaj şəbəkələri tikintisinin texniki-iqtisadi əsaslandırma sənədlərinin hazırlanması Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi,