Thursday, February 19, 2026
Bir sıra şirkətlər un kisəsinin topdansatış satış qiymətlərini artırıb
Son bir ay ərzində Azərbaycanda 50 kilorqamlıq un kisələrinin topdansatış qiymətlərində bir sıra dəyişikliklər müşahidə olunub.
Banker.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, bu 2026-cı ilin 19 fevralına olan qiymətlərdir.
“Anadoluqida” MMC və “AVETA” MMC qiymətlərini 27.7 manatdan 27.8 manata yüksəldib, yəni hər iki şirkət qiymətləri 10 qəpik artırıb.
“Bakı Taxıl Terminalı” MMC, “Dəniz un sənayesi” LTD MMC, “Gəncə Dəyirman” MMC, “KARAT HOLDİNG” MMC-nin Şəkidəki məntəqəsi, “Karmen MMC”, “Orxan UN MMC”, “PAK-NUR FİRMASI”, “Sünbül 2012 MMC”, “Taxıl AQRO MMC”, “Xırman MMC” və “Ağsu Taxıl MMC” qiymətlərini 10 qəpik yüksəldib.
“Nural” MMC və “Osmanlı Taxıl MMC” isə unun qiymətini 10 qəpik artıraraq müvafiq olaraq 28.2 manatdan 28.3 manata və 28.2 manatdan 28.3 manata çatdırıb.
“Qarabağ un” MMC isə qiymətində azalma edib və 27.5 manatdan 27.4 manata endirib. “Avrora” MMC isə 27.4 manatdan 27.6 manata yüksəlişlə fərqlənib.
Dövlət Statisttika Komitəsinin məlumatına görə, Azərbaycanda unun pərakəndə satış qiyməti hər kiloqram üzrə 2026-c ilin yanvarda yerli istehsal üzrə illik 0.3% artaraq 1.29  manat, xarici istehsal isə 4.23% artaraq 1.78 manat olub.
Banker.az Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinə istinadən ümumi satış qiymətlərini təqdim edir: