Mərkəzi Bankın rəsmi valyuta məzənnələri – 05.03.2018

Azərbaycan Mərkəzi Bankı 5 mart tarixinə olan rəsmi valyuta məzənnələrini açıqlayıb.

AMB-yə istinadən, ABŞ dollarının məzənnəsi 1.7001 manatda sabit qalıb. Avrozonanın vahid valyutasının məzənnəsi bu gün 0.69% artaraq 2.0873 manat səviyyəsində olub.

Rusiya rublunun məzənnəsi isə 0.99% ucuzlaşaraq 0.0299 manat səviyyəsində olub.

ƏD.KODVALYUTABU GÜN2 MARTDƏYİŞMƏ(%)DƏYİŞMƏ (AZN)
1USDABŞ dolları1.70011.70010.00%0.0000
1EURAvro2.09482.08730.36%0.0075
1AUDAvstraliya dolları1.31771.3185-0.06%-0.0008
1ARSArgentina pesosu0.08380.0843-0.59%-0.0005
1BYNBelarus rublu0.86610.8675-0.16%-0.0014
1BRLBraziliya rialı0.52260.5229-0.06%-0.0003
1AEDBƏƏ dirhəmi0.46290.46290.00%0.0000
1ZARCənubi Afrika randı0.14190.1433-0.98%-0.0014
100KRWCənubi Korea vonu0.15710.1572-0.06%-0.0001
1CZKÇexiya kronu0.08260.08210.61%0.0005
100CLPÇili Pesosu0.28370.2857-0.70%-0.0020
1CNYÇin yuanı0.26850.26760.34%0.0009
1DKKDanimarka kronu0.28130.28020.39%0.0011
1GELGürcü larisi0.69130.69070.09%0.0006
1HKDHonq Konq dolları0.21700.2171-0.05%-0.0001
1INRHindistan rupisi0.02610.02610.00%0.0000
1GBPİngilis funt sterlinqi2.34512.34320.08%0.0019
100IDRİndoneziya rupiası0.01240.01240.00%0.0000
100IRRİran rialı0.00380.00380.00%0.0000
1SEKİsveç kronu0.20570.2062-0.24%-0.0005
1CHFİsveçrə frankı1.81571.80820.41%0.0075
1ILSİsrail şekeli0.49400.49010.80%0.0039
1CADKanada dolları1.31821.3248-0.50%-0.0066
1KWDKüveyt dinarı5.66945.66450.09%0.0049
1KZTQazaxıstan tengəsi0.00530.00530.00%0.0000
1KGSQırğız somu0.02500.02500.00%0.0000
100LBPLivan funtu0.11240.11230.09%0.0001
1MYRMalayziya rinqqiti0.43610.43420.44%0.0019
1MXNMeksika pesosu0.09010.0902-0.11%-0.0001
1MDLMoldova leyi0.10180.1022-0.39%-0.0004
1EGPMisir funtu0.09640.09640.00%0.0000
1NOKNorveç kronu0.21800.21680.55%0.0012
100UZSÖzbək somu0.02080.02080.00%0.0000
1PLNPolşa zlotası0.49920.49820.20%0.0010
1RUBRusiya rublu0.02990.02990.00%0.0000
1SGDSinqapur dolları1.28821.28610.16%0.0021
1SARSəudiyyə Ərəbistanı rialı0.45330.45330.00%0.0000
1XDRSDR (BVF-nin xüsusi borcalma hüquqları)2.46522.45430.44%0.0109
1TRYTürk lirəsi0.44600.4461-0.02%-0.0001
1TWDTayvan dolları0.05800.05800.00%0.0000
1TJSTacik somonisi0.19280.19280.00%0.0000
1TMTYeni türkmən manatı0.48570.48570.00%0.0000
1UAHUkrayna qrivnası0.06390.06380.16%0.0001
100JPYYapon yeni1.61151.60270.55%0.0088
1NZDYeni Zelandiya dolları1.22811.2361-0.65%-0.0080
1 t.u.XAUQızıl2255.49722238.87020.74%16.6270
1 t.u.XAGGümüş28.171827.95220.79%0.2196
1 t.u.XPTPlatin1647.27791640.59650.41%6.6814
1 t.u.XPDPalladium1693.38461684.05110.55%9.3335