Mərkəzi Bankın rəsmi valyuta məzənnələri – 06.03.2018

Azərbaycan Mərkəzi Bankı 6 mart tarixinə olan rəsmi valyuta məzənnələrini açıqlayıb.

AMB-yə istinadən, ABŞ dollarının məzənnəsi 1.7001 manatda sabit qalıb. Avrozonanın vahid valyutasının məzənnəsi bu gün 0.21% artaraq 2.0992 manat səviyyəsində olub.

Rusiya rublunun məzənnəsi isə 0.67% bahalaşaraq 0.0301 manat səviyyəsində olub.

ƏD.VALYUTABU GÜN5 MARTDƏYİŞMƏ(%)DƏYİŞMƏ (AZN)
1ABŞ dolları (USD)1.70011.70010.00%0.0000
1Avro (EUR)2.09922.09480.21%0.0044
1Avstraliya dolları (AUD)1.32141.31770.28%0.0037
1Argentina pesosu (ARS)0.08410.08380.36%0.0003
1Belarus rublu (BYN)0.86410.8661-0.23%-0.0020
1Braziliya rialı (BRL)0.52420.52260.31%0.0016
1BƏƏ dirhəmi (AED)0.46290.46290.00%0.0000
1Cənubi Afrika randı (ZAR)0.14370.14191.27%0.0018
100Cənubi Korea vonu (KRW)0.15800.15710.57%0.0009
1Çexiya kronu (CZK)0.08260.08260.00%0.0000
100Çili Pesosu (CLP)0.28400.28370.11%0.0003
1Çin yuanı (CNY)0.26810.2685-0.15%-0.0004
1Danimarka kronu (DKK)0.28180.28130.18%0.0005
1Gürcü larisi (GEL)0.69290.69130.23%0.0016
1Honq Konq dolları (HKD)0.21710.21700.05%0.0001
1Hindistan rupisi (INR)0.02620.02610.38%0.0001
1İngilis funt sterlinqi (GBP_2.35292.34510.33%0.0078
100İndoneziya rupiası (IDR)0.01230.0124-0.81%-0.0001
100İran rialı (IRR)0.00380.00380.00%0.0000
1İsveç kronu (SEK)0.20610.20570.19%0.0004
1İsveçrə frankı (CHF)1.80921.8157-0.36%-0.0065
1İsrail şekeli (ILS)0.49040.4940-0.73%-0.0036
1Kanada dolları (CAD)1.30991.3182-0.63%-0.0083
1Küveyt dinarı (KWD)5.66825.6694-0.02%-0.0012
1Qazaxıstan tengəsi (KZT)0.00530.00530.00%0.0000
1Qırğız somu (KGS)0.02500.02500.00%0.0000
100Livan funtu (LBP)0.11230.1124-0.09%-0.0001
1Malayziya rinqqiti (MYR)0.43570.4361-0.09%-0.0004
1Meksika pesosu (MXN)0.09050.09010.44%0.0004
1Moldova leyi (MDL)0.10180.10180.00%0.0000
1Misir funtu (EGP)0.09640.09640.00%0.0000
1Norveç kronu (NOK)0.21770.2180-0.14%-0.0003
100Özbək somu (UZS)0.02080.02080.00%0.0000
1Polşa zlotası (PLN)0.50120.49920.40%0.0020
1Rusiya rublu (RUB)0.03010.02990.67%0.0002
1Sinqapur dolları (SGD)1.28981.28820.12%0.0016
1Səudiyyə Ərəbistanı rialı (SAR)0.45330.45330.00%0.0000
1SDR (XDR)2.46522.46520.00%0.0000
1Türk lirəsi (TRY)0.44660.44600.13%0.0006
1Tayvan dolları (TWD)0.05810.05800.17%0.0001
1Tacik somonisi (TJS)0.19260.1928-0.10%-0.0002
1Yeni türkmən manatı (TMT)0.48570.48570.00%0.0000
1Ukrayna qrivnası (UAH)0.06430.06390.63%0.0004
100Yapon yeni (YPY)1.59961.6115-0.74%-0.0119
1Yeni Zelandiya dolları (NZD)1.22991.22810.15%0.0018
1 t.u.Qızıl (XAU)2249.96332255.4972-0.25%-5.5339
1 t.u.Gümüş (XAG)27.999528.1718-0.61%-0.1723
1 t.u.Platin (XPT)1637.29831647.2779-0.61%-9.9796
1 t.u.Palladium (XPD)1680.14931693.3846-0.78%-13.2353
* (BVF-nin xüsusi borcalma hüquqları)