Mərkəzi Bankın rəsmi valyuta məzənnələri – 07.03.2018

Azərbaycan Mərkəzi Bankı 7 mart tarixinə olan rəsmi valyuta məzənnələrini açıqlayıb.

AMB-yə istinadən, ABŞ dollarının məzənnəsi 0.01% azalaraq 1.7000 manat olub. Avrozonanın vahid valyutasının məzənnəsi bu gün 0.54% artaraq 2.1106 manat səviyyəsində olub.

Rusiya rublunun məzənnəsi isə 0.66% bahalaşaraq 0.0299 manat səviyyəsində olub.

ƏD.VALYUTABU GÜN6 MARTDƏYİŞMƏ(%)DƏYİŞMƏ (AZN)
1ABŞ dolları (USD)1.70001.7001-0.01%-0.0001
1Avro (EUR)2.11062.09920.54%0.0114
1Avstraliya dolları (AUD)1.32661.32140.39%0.0052
1Argentina pesosu (ARS)0.08370.0841-0.48%-0.0004
1Belarus rublu (BYN)0.86690.86410.32%0.0028
1Braziliya rialı (BRL)0.52950.52421.01%0.0053
1BƏƏ dirhəmi (AED)0.46280.4629-0.02%-0.0001
1Cənubi Afrika randı (ZAR)0.14370.14370.00%0.0000
100Cənubi Korea vonu (KRW)0.15900.15800.63%0.0010
1Çexiya kronu (CZK)0.08310.08260.61%0.0005
100Çili Pesosu (CLP)0.28360.2840-0.14%-0.0004
1Çin yuanı (CNY)0.26870.26810.22%0.0006
1Danimarka kronu (DKK)0.28330.28180.53%0.0015
1Gürcü larisi (GEL)0.69260.6929-0.04%-0.0003
1Honq Konq dolları (HKD)0.21700.2171-0.05%-0.0001
1Hindistan rupisi (INR)0.02620.02620.00%0.0000
1İngilis funt sterlinqi (GBP_2.36182.35290.38%0.0089
100İndoneziya rupiası (IDR)0.01240.01230.81%0.0001
100İran rialı (IRR)0.00380.00380.00%0.0000
1İsveç kronu (SEK)0.20700.20610.44%0.0009
1İsveçrə frankı (CHF)1.81301.80920.21%0.0038
1İsrail şekeli (ILS)0.49150.49040.22%0.0011
1Kanada dolları (CAD)1.31501.30990.39%0.0051
1Küveyt dinarı (KWD)5.67155.66820.06%0.0033
1Qazaxıstan tengəsi (KZT)0.00530.00530.00%0.0000
1Qırğız somu (KGS)0.02500.02500.00%0.0000
100Livan funtu (LBP)0.11230.11230.00%0.0000
1Malayziya rinqqiti (MYR)0.43560.4357-0.02%-0.0001
1Meksika pesosu (MXN)0.09030.0905-0.22%-0.0002
1Moldova leyi (MDL)0.10190.10180.10%0.0001
1Misir funtu (EGP)0.09660.09640.21%0.0002
1Norveç kronu (NOK)0.21830.21770.28%0.0006
100Özbək somu (UZS)0.02080.02080.00%0.0000
1Polşa zlotası (PLN)0.50380.50120.52%0.0026
1Rusiya rublu (RUB)0.02990.0301-0.66%-0.0002
1Sinqapur dolları (SGD)1.29141.28980.12%0.0016
1Səudiyyə Ərəbistanı rialı (SAR)0.45330.45330.00%0.0000
1SDR* (XDR)2.47202.46520.28%0.0068
1Türk lirəsi (TRY)0.44740.44660.18%0.0008
1Tayvan dolları (TWD)0.05810.05810.00%0.0000
1Tacik somonisi (TJS)0.19260.19260.00%0.0000
1Yeni türkmən manatı (TMT)0.48570.48570.00%0.0000
1Ukrayna qrivnası (UAH)0.06450.06430.31%0.0002
100Yapon yeni (YPY)1.60841.59960.55%0.0088
1Yeni Zelandiya dolları (NZD)1.23821.22990.67%0.0083
1 t.u.Qızıl (XAU)2265.70052249.96330.70%15.7372
1 t.u.Gümüş (XAG)28.371227.99951.33%0.3717
1 t.u.Platin (XPT)1640.92501637.29830.22%3.6267
1 t.u.Palladium (XPD)1672.06051680.1493-0.48%-8.0888
* (BVF-nin xüsusi borcalma hüquqları)