Mərkəzi Bankın rəsmi valyuta məzənnələri – 12.03.2018

Azərbaycan Mərkəzi Bankı 12 mart tarixinə olan rəsmi valyuta məzənnələrini açıqlayıb.

AMB-yə istinadən, ABŞ dollarının məzənnəsi 1.7000 manatda sabit qalıb. Avrozonanın vahid valyutasının məzənnəsi bu gün 0.10% artaraq 2.0953 manat səviyyəsində olub.

Rusiya rublunun məzənnəsi isə 0.34% ucuzlaşaraq 0.0299 manat səviyyəsində olub.

VALYUTA VƏ QİYMƏTLİ METALLAR

ƏD.VALYUTABU GÜN9 MARTDƏYİŞMƏ(%)DƏYİŞMƏ (AZN)
1ABŞ dolları (USD)1.70001.70000.00%0.0000
1Avro (EUR)2.09532.09330.10%0.0020
1Avstraliya dolları (AUD)1.33761.32470.97%0.0129
1Argentina pesosu (ARS)0.08400.08350.60%0.0005
1Belarus rublu (BYN)0.86760.86760.00%0.0000
1Braziliya rialı (BRL)0.52220.52080.27%0.0014
1BƏƏ dirhəmi (AED)0.46280.46280.00%0.0000
1Cənubi Afrika randı (ZAR)0.14390.14280.77%0.0011
100Cənubi Korea vonu (KRW)0.15980.15920.38%0.0006
1Çexiya kronu (CZK)0.08220.0824-0.24%-0.0002
100Çili Pesosu (CLP)0.28210.28050.57%0.0016
1Çin yuanı (CNY)0.26850.26800.19%0.0005
1Danimarka kronu (DKK)0.28120.28110.04%0.0001
1Gürcü larisi (GEL)0.69590.69440.22%0.0015
1Honq Konq dolları (HKD)0.21690.21680.05%0.0001
1Hindistan rupisi (INR)0.02620.02610.38%0.0001
1İngilis funt sterlinqi (GBP_2.35642.34590.45%0.0105
100İndoneziya rupiası (IDR)0.01240.01230.81%0.0001
100İran rialı (IRR)0.00380.00380.00%0.0000
1İsveç kronu (SEK)0.20650.20560.44%0.0009
1İsveçrə frankı (CHF)1.79071.78530.30%0.0054
1İsrail şekeli (ILS)0.49340.49120.45%0.0022
1Kanada dolları (CAD)1.32761.31820.71%0.0094
1Küveyt dinarı (KWD)5.66515.66040.08%0.0047
1Qazaxıstan tengəsi (KZT)0.00530.00530.00%0.0000
1Qırğız somu (KGS)0.02490.02490.00%0.0000
100Livan funtu (LBP)0.11230.11230.00%0.0000
1Malayziya rinqqiti (MYR)0.43490.43440.12%0.0005
1Meksika pesosu (MXN)0.09130.09120.11%0.0001
1Moldova leyi (MDL)0.10230.10230.00%0.0000
1Misir funtu (EGP)0.09650.09650.00%0.0000
1Norveç kronu (NOK)0.21900.21690.97%0.0021
100Özbək somu (UZS)0.02080.02080.00%0.0000
1Polşa zlotası (PLN)0.49980.49800.36%0.0018
1Rusiya rublu (RUB)0.02990.02980.34%0.0001
1Sinqapur dolları (SGD)1.29361.28990.29%0.0037
1Səudiyyə Ərəbistanı rialı (SAR)0.45330.45330.00%0.0000
1SDR* (XDR)2.46322.4700-0.28%-0.0068
1Türk lirəsi (TRY)0.44630.44430.45%0.0020
1Tayvan dolları (TWD)0.05810.05800.17%0.0001
1Tacik somonisi (TJS)0.19270.19270.00%0.0000
1Yeni türkmən manatı (TMT)0.48570.48570.00%0.0000
1Ukrayna qrivnası (UAH)0.06530.06530.00%0.0000
100Yapon yeni (YPY)1.59771.59440.21%0.0033
1Yeni Zelandiya dolları (NZD)1.24431.23550.71%0.0088
1 t.u.Qızıl (XAU)2250.52802240.79550.43%9.7325
1 t.u.Gümüş (XAG)28.178027.93750.86%0.2405
1 t.u.Platin (XPT)1641.57101618.49351.43%23.0775
1 t.u.Palladium (XPD)1695.97101660.45802.14%35.5130
* (BVF-nin xüsusi borcalma hüquqları)