Mərkəzi Bankın rəsmi valyuta məzənnələri – 13.03.2018

Azərbaycan Mərkəzi Bankı 13 mart tarixinə olan rəsmi valyuta məzənnələrini açıqlayıb.

AMB-yə istinadən, ABŞ dollarının məzənnəsi 1.7000 manatda sabit qalıb. Avrozonanın vahid valyutasının məzənnəsi bu gün 0.10% artaraq 2.0953 manat səviyyəsində olub.

Rusiya rublunun məzənnəsi isə 0.34% ucuzlaşaraq 0.0299 manat səviyyəsində olub.

VALYUTA VƏ QİYMƏTLİ METALLAR

ƏD.VALYUTABU GÜN12 MARTDƏYİŞMƏ(%)DƏYİŞMƏ (AZN)
1ABŞ dolları (USD)1.70001.70000.00%0.0000
1Avro (EUR)2.09572.09530.02%0.0004
1Avstraliya dolları (AUD)1.33781.33760.01%0.0002
1Argentina pesosu (ARS)0.08420.08400.24%0.0002
1Belarus rublu (BYN)0.86690.8676-0.08%-0.0007
1Braziliya rialı (BRL)0.52120.5222-0.19%-0.0010
1BƏƏ dirhəmi (AED)0.46280.46280.00%0.0000
1Cənubi Afrika randı (ZAR)0.14360.1439-0.21%-0.0003
100Cənubi Korea vonu (KRW)0.15960.1598-0.13%-0.0002
1Çexiya kronu (CZK)0.08230.08220.12%0.0001
100Çili Pesosu (CLP)0.28150.2821-0.21%-0.0006
1Çin yuanı (CNY)0.26870.26850.07%0.0002
1Danimarka kronu (DKK)0.28140.28120.07%0.0002
1Gürcü larisi (GEL)0.69890.69590.43%0.0030
1Honq Konq dolları (HKD)0.21690.21690.00%0.0000
1Hindistan rupisi (INR)0.02620.02620.00%0.0000
1İngilis funt sterlinqi (GBP_2.36142.35640.21%0.0050
100İndoneziya rupiası (IDR)0.01240.01240.00%0.0000
100İran rialı (IRR)0.00380.00380.00%0.0000
1İsveç kronu (SEK)0.20620.2065-0.15%-0.0003
1İsveçrə frankı (CHF)1.79321.79070.14%0.0025
1İsrail şekeli (ILS)0.49360.49340.04%0.0002
1Kanada dolları (CAD)1.32301.3276-0.35%-0.0046
1Küveyt dinarı (KWD)5.66195.6651-0.06%-0.0032
1Qazaxıstan tengəsi (KZT)0.00530.00530.00%0.0000
1Qırğız somu (KGS)0.02490.02490.00%0.0000
100Livan funtu (LBP)0.11230.11230.00%0.0000
1Malayziya rinqqiti (MYR)0.43520.43490.07%0.0003
1Meksika pesosu (MXN)0.09150.09130.22%0.0002
1Moldova leyi (MDL)0.10270.10230.39%0.0004
1Misir funtu (EGP)0.09660.09650.10%0.0001
1Norveç kronu (NOK)0.21920.21900.09%0.0002
100Özbək somu (UZS)0.02090.02080.48%0.0001
1Polşa zlotası (PLN)0.49850.4998-0.26%-0.0013
1Rusiya rublu (RUB)0.02990.02990.00%0.0000
1Sinqapur dolları (SGD)1.29441.29360.06%0.0008
1Səudiyyə Ərəbistanı rialı (SAR)0.45330.45330.00%0.0000
1SDR* (XDR)2.46392.46320.03%0.0007
1Türk lirəsi (TRY)0.44210.4463-0.94%-0.0042
1Tayvan dolları (TWD)0.05810.05810.00%0.0000
1Tacik somonisi (TJS)0.19260.1927-0.05%-0.0001
1Yeni türkmən manatı (TMT)0.48570.48570.00%0.0000
1Ukrayna qrivnası (UAH)0.06560.06530.46%0.0003
100Yapon yeni (YPY)1.59211.5977-0.35%-0.0056
1Yeni Zelandiya dolları (NZD)1.24351.2443-0.06%-0.0008
1 t.u.Qızıl (XAU)2242.37652250.5280-0.36%-8.1515
1 t.u.Gümüş (XAG)28.001828.1780-0.63%-0.1762
1 t.u.Platin (XPT)1635.43401641.5710-0.37%-6.1370
1 t.u.Palladium (XPD)1664.28301695.9710-1.87%-31.6880
* (BVF-nin xüsusi borcalma hüquqları)