Mərkəzi Bankın rəsmi valyuta məzənnələri – 14.03.2018

Azərbaycan Mərkəzi Bankı 14 mart tarixinə olan rəsmi valyuta məzənnələrini açıqlayıb.

AMB-yə istinadən, ABŞ dollarının məzənnəsi 1.7000 manatda sabit qalıb. Avrozonanın vahid valyutasının məzənnəsi bu gün 0.65% artaraq 2.1093 manat səviyyəsində olub.

Rusiya rublunun məzənnəsi isə 0.33% ucuzlaşaraq 0.0298 manat səviyyəsində olub.

VALYUTA VƏ QİYMƏTLİ METALLAR

ƏD.VALYUTABU GÜN13 MARTDƏYİŞMƏ(%)DƏYİŞMƏ (AZN)
1ABŞ dolları (USD)1.70001.70000.00%0.0000
1Avro (EUR)2.10932.09570.65%0.0136
1Avstraliya dolları (AUD)1.33811.33780.02%0.0003
1Argentina pesosu (ARS)0.08410.0842-0.12%-0.0001
1Belarus rublu (BYN)0.86900.86690.24%0.0021
1Braziliya rialı (BRL)0.52130.52120.02%0.0001
1BƏƏ dirhəmi (AED)0.46280.46280.00%0.0000
1Cənubi Afrika randı (ZAR)0.14430.14360.49%0.0007
100Cənubi Korea vonu (KRW)0.15960.15960.00%0.0000
1Çexiya kronu (CZK)0.08280.08230.61%0.0005
100Çili Pesosu (CLP)0.28210.28150.21%0.0006
1Çin yuanı (CNY)0.26910.26870.15%0.0004
1Danimarka kronu (DKK)0.28320.28140.64%0.0018
1Gürcü larisi (GEL)0.69670.6989-0.31%-0.0022
1Honq Konq dolları (HKD)0.21680.2169-0.05%-0.0001
1Hindistan rupisi (INR)0.02620.02620.00%0.0000
1İngilis funt sterlinqi (GBP_2.37822.36140.71%0.0168
100İndoneziya rupiası (IDR)0.01240.01240.00%0.0000
100İran rialı (IRR)0.00380.00380.00%0.0000
1İsveç kronu (SEK)0.20720.20620.48%0.0010
1İsveçrə frankı (CHF)1.80291.79320.54%0.0097
1İsrail şekeli (ILS)0.49520.49360.32%0.0016
1Kanada dolları (CAD)1.31321.3230-0.74%-0.0098
1Küveyt dinarı (KWD)5.66885.66190.12%0.0069
1Qazaxıstan tengəsi (KZT)0.00530.00530.00%0.0000
1Qırğız somu (KGS)0.02490.02490.00%0.0000
100Livan funtu (LBP)0.11230.11230.00%0.0000
1Malayziya rinqqiti (MYR)0.43630.43520.25%0.0011
1Meksika pesosu (MXN)0.09140.0915-0.11%-0.0001
1Moldova leyi (MDL)0.10270.10270.00%0.0000
1Misir funtu (EGP)0.09650.0966-0.10%-0.0001
1Norveç kronu (NOK)0.21990.21920.32%0.0007
100Özbək somu (UZS)0.02090.02090.00%0.0000
1Polşa zlotası (PLN)0.50070.49850.44%0.0022
1Rusiya rublu (RUB)0.02980.0299-0.33%-0.0001
1Sinqapur dolları (SGD)1.29741.29440.23%0.0030
1Səudiyyə Ərəbistanı rialı (SAR)0.45330.45330.00%0.0000
1SDR* (XDR)2.46632.46390.10%0.0024
1Türk lirəsi (TRY)0.43940.4421-0.61%-0.0027
1Tayvan dolları (TWD)0.05810.05810.00%0.0000
1Tacik somonisi (TJS)0.19260.19260.00%0.0000
1Yeni türkmən manatı (TMT)0.48570.48570.00%0.0000
1Ukrayna qrivnası (UAH)0.06550.0656-0.15%-0.0001
100Yapon yeni (YPY)1.59591.59210.24%0.0038
1Yeni Zelandiya dolları (NZD)1.24671.24350.26%0.0032
1 t.u.Qızıl (XAU)2257.25152242.37650.66%14.8750
1 t.u.Gümüş (XAG)28.253628.00180.90%0.2518
1 t.u.Platin (XPT)1646.77301635.43400.69%11.3390
1 t.u.Palladium (XPD)1688.21901664.28301.44%23.9360
* (BVF-nin xüsusi borcalma hüquqları)