Prezidentin mənzillə mükafatlandırdığı idman xadimlərinin adları müəyyənləşib- SİYAH

0

Dövlət başçısı və Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyevin 2018-ci ilin idman yekunlarına həsr olunmuş mərasimdə mənzillə mükafatlandırdığı görkəmli idman xadimlərinin adları müəyyənləşib.

Milli Olimpiya Komitəsindən Banker.az-a verilən məlumata görə, siyahıda müxtəlif idman növləri üzrə məşqçilər, hakimlər, idmançı və veteran idmançılar, eləcə də Gənclər və İdman Nazirliyinin əməkdaşları yer alıb.


Kredit müraciəti

Sizin müraciətiniz banka göndərildi.

1. İsrafilov Nazim Məhəmmədvəli oğlu – atletika üzrə Azərbaycan milli komandasının məşqçisi

2. Xanlarov Rəhman Hüseyn oğlu – Avarçəkmə üzrə Azərbaycan milli komandasının məşqçisi

3. Məhərrəmov Emil Səfərağa oğlu – veteran boksçu

4. Allahverdiyev Rəhim Allahverən oğlu – boks üzrə əməkdar məşqçi

5. Nuruzadə Samit Böyükkişi oğlu – basketbol üzrə Azərbaycan milli komandasının baş məşqçisi

6. İbrahimov Abil Dəmir oğlu – sərbəst güləş üzrə yeniyetmələrdən ibarət Azərbaycan milli komandasının məşqçisi

7. Əzizli Eldəniz Yəmən oğlu – yunan-Roma güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu

8. Bakarova Vəfa Təyyar qızı – Gimnastika üzrə Azərbaycan milli komandasının məşqçisi

9. Ansari Olqa Vyaçeslavovna – veteran həndbolçu

10. Ağakişiyeva Elmira Nurməmməd qızı – veteran voleybolçu

11. Həşimov Sənan Ağabəkir oğlu – taekvondo üzrə Azərbaycan milli komandasının böyük məşqçisi

12. Məmmədov Məhəmməd Cəbrayıl oğlu – taekvondoçu

13. Babayev Yaşar Əlibaba oğlu – veteran futbolçu

14. Hacıyev Əli Nəriman oğlu – cüdo və sambo üzrə əməkdar məşqçi

15. Qasımova İlahə İlqar qızı – karateçi

16. Hüseynov Ruxi Malik oğlu – şaolin idman növü

17. Əliyev Babək Əziz oğlu – kunqfuçu

18. Aslanov Ramal Əli oğlu – kikboksinqçi

19. Məmmədov Nizami Ayyar oğlu – Şərq əlbəyaxa döyüş növləri

20. Qarayev Cavidan Allahverdi oğlu – samboçu

21. Musayev Rüstəm Vaqif oğlu – pauerliftinqçi

22. Məmmədova Gülnar Mərfət qızı – şahmatçı

23. Əliyev Vaqif Hüseynağa oğlu – həndbol üzrə beynəlxalq dərəcəli hakim

24. Hüseynov Elşən Kamal oğlu – Gənclər və İdman Nazirliyində Tələbə və tələbə təşkilatları ilə iş sektorunun müdiri

25. Rzayev Yaşar Əziz oğlu – Gənclər və İdman Nazirliyində tətbiqi idman növləri sektorunda aparıcı məsləhətçi