Monday, February 16, 2026
Palata üç audit şirkətinə lisenziya verib
Auditorlar Palatası tərəfindən üç şirkətə audit fəaliyyəti aparmaq üçün lisenziya verilib.
Banker.az xəbər verir ki, lisenziya verilənlərdən biri “AUDİTAX AUDİT” MMC-dir. Şirkətin direktoru Əliyev Rüfət Urfan oğludur. Bakı şəhəri, Xətai rayonunda qeydiyyatda olan şirkət olaraq, lisenziyaya 23 yanvar 2026-cı ildən 31 yanvar 2026-cı ilədək sahibdir.
Eyni zamanda, “PRİNCİPAL” MMC də Palata tərəfindən lisenziyalaşdırılıb. Şirkətin direktoru Axundzadə Səidyar Azad oğlu, Bakı şəhəri, Nərimanov rayonunda yerləşən şirkət 29 yanvar 2026-cı ildən 31 yanvar 2026-cı ilədək fəaliyyət göstərəcək. Lisenziya sahibi olaraq, Abdullazadə İlahə Faiq qızı isə 19 dekabr 2025-dən 30 dekabr 2030-a qədər Palata tərəfindən təsdiqlənib.
Üçüncü şirkət “VERTEX AUDİT” MMC-dir. Direktoru Qarayev Nazim Ələmdar oğlu olan şirkət, Səbail rayonu, Təbriz Xəlilbəyli küçəsində yerləşir və lisenziya 29 yanvar 2026-cı ildən 31 yanvar 2026-cı ilədək qüvvədədir. Lisenziya sahibi olaraq Qarayev Nazim Ələmdar oğlu 19 dekabr 2025-dən 30 dekabr 2030-a qədər səlahiyyətlidir.