Auditor xidməti göstərən hüquqi və fiziki şəxslərin reytinqi – Azərbaycanda

0

Auditorlar Palatası 2018-ci ildə Azərbaycanda auditor xidməti göstərmiş hüquqi və fiziki şəxslərin reytinqini açıqlayıb.

Böyük 4-lüyə daxil olan auditor təşkilatları arasında ilk yeri yenə də “Ernst & Young Holdings (CIS) B.V.” şirkətinin yerli filialı tutub.


Kredit müraciəti

Sizin müraciətiniz banka göndərildi.

2017-ci ildə III yeri tutmuş “Deloitte & Touch” MMC 2018-ci ildə II yerə yüksəlib. Əvəzində “PwC Azerbaijan” MMC bir pillə geriləyib. Başqa sözlə, bu audit şirkətləri yerlərini dəyişiblər.

IV yerdə isə yenə də “KPMG Audit Azerbaijan” MMC qərarlaşıb.

Xarici hüquqi şəxslərin ticarət nişanından istifadə edən auditor təşkilatları üzrə reytinq isə aşağıdakı kimidir:

1 “Baker Tilly Audit Azerbaijan” MMC
2 “Caspian Business Consultants” MMC
3 “Grant Thornton” MMC
4 “PKF Audit Azerbaijan” MMC
5 “Nexia EA” MMC
6 “BDO Azerbaijan” MMC
7 “RSM Azerbaijan” MMC
8 “L.B. Audit Xidməti” MMC
9 “Moore Stephens” MMC
10 “Alfa Audit” MMC
11 “Premium Audit” MMC
12 “Abak-Az Crovve ltd” MMC
13 “M.A.Audit” MMC
14 “Tid Legal Solutions” MMC
15 “AZAUDİT” MMC
16 “BKR İşık Consulting” MMC
17 “Baltic Caspian Audit” MMC
18 “JPA International Azərbaycan” MMC
Bundan başqa, Auditorlar Palatası ötən il ilk dəfə yerli auditor təşkilatlarının və sərbəst auditorların reytinqini də müəyyən edib:
Yerli auditor təşkilatları
1 “İmdad Audit” MMC
2 “İnteqral Consulting” MMC
3 “Premier Audit Consalting” MMC
4 “Tax Audit & Consaltinq Service” MMC
5 “PSG Tax Consulting” MMC
6 “Forum” MMAM
7 “Victoryvvays Audit Consulting” MMC
8 “Caspian Audit Company” MMC
9 “Davud Mamedov” MMC
10 “Best Audit” MMC
11 “ANR Audit” MMC
12 “Abacus Audit and Consulting” MMC
13 “Biznes Audit” MMC
14 “Smart Audit” MMC
15 “G and A Audit” MMC
16 “Capital Audit” MMC
17 “Analitic-Audit Consalting” MMC
18 “Azərbeynəlxalq Audit Xidməti” MMC
19 “Tid Legal Solutions” MMC
20 “V.İ.P Audit” MMC
21 “RM Audit” MMC
22 “Azel Audit ” MMC
23 “NZA Audit” MMC
24 “F.N.Audit Servis” MMC
25 “MB Audit” MMC
26 “Kermur Audit” MMC
27 “İnter Audit” auditor təşkilatı
28 “Finexpert” MMC
29 “Grow Audit” MMC
30 “Q.R.T. Audit” MMC
31 “Asan Yol” MMC
32 “Caspian Consulting and Partners” MMC
33 “Fchain Audit” MMC
34 “Fairness Consalting Group” MMC
35 “Novotech International” MMC
36 “Prime Audit Consalting” MMC
37 “A Audit and Consulting” MMC
38 “Business Finance and Audit” MMC
39 “International Audit” MMC
40 “Consulting Group” MMC
41 “Azeri Audit” MMC
42 “Hakim Audit” MMC
43 “Vizion Group” MMC
44 “Cəfəroğlu Audit” MMC
45 “Master in Finans and Accountinq Services” MMC
46 “Finans Audit” MMC
47 “Solutions Audit Services” MMC
48 “Cavid Audit” MMC
49 “Next Audit Сonsaltinп” MMC
50 “Zaman Audit” MMC
51 “Nahid Audit” MMC
52 “Audit Grup” MMC
53 “Inter Audit Service” MMC
54 “Şəfəq Audit” MMC
55 “Argentum Audit” MMC
56 “Legal Audit” MMC
57 “LŞ Audit” MMC
58 “VXA Audit” MMC
59 “İntex Audit” MMC
60 “Çinar Audit” MMC
61 “Ekspert Finans Konsaltinq” MMC
62 “Ason Audit” MMC
63 Naxçıvan MR auditor təşkilatı
64 “Audit Consulting 17” MMC
65 “Bakı Audit Konsaltinq” MMC
66 “Ekonom Audit” MMC
67 “Audit Servis” MMC
68 “Real Audit” MMC
69 “BNB Audit” MMC
70 “EON AUDİT” MMC
71 “Femida A.C.” MMC
72 “Forbist” MMC
73 “Grandis Audit” MMC
74 “International Consulting & Solutions” MMC
75 “İNVEST AUDİT” MMC
76 “OSHAR” MMC
77 “Trust Audit” MMC
78 “Vergi Məsləhətçiləri Palatası” MMC
 Sərbəst auditorlar
1 İsgəndərov Səməd
2 Kərimov Vəli
3 Cəfərov Altay
4 Qurbanlı Ziya
5 Əliyev Xaləddin
6 Əliyev Aftandil
7 Məmmədov Məmməd
8 Əliyev Elçin
9 Əliyev Natiq
10 Axundov Vaqif
11 Abbasov Çingiz
12 Rəhimov Vəli
13 Mikayılzadə Raqif
14 İbrahimov Elnur
15 Axundov Nazim
16 Həsənov Ülvi
17 Vəliyev Səftər
18 Əliyev Elvin
19 Musayev Adıgözəl
20 Məhərrəmov Mübariz
21 Soltanov Qulu
22 Fətiyev Üzeyir
23 Hüseynov Şəmşinur
24 Əliyev Azər
25 Seyidov Elnur
26 Qarayev Vüsal
27 Rzayev Akif
28 Talıbov Nəcəf
29 Nuriyev Alqış
30 Məmmədov Ülfət
31 Hacıəzizov İlham
32 Əkbərov Mübariz
33 Bəşirov Şərif
34 Alıyev Köçəri
35 Bənnayev Elxan
36 Tağıyev Vasif
37 Cəfərov Elçin
38 Əhmədov Hafiz
39 Gülməmmədov Şirxan
40 Hacalıyev Elşad
41 Çələbiyev Eldəniz
42 Şirinov Yasin
43 Abbasov Yaşar
44 Əliyev Yaqub
45 Talıbov Tariyel
46 Bayramov Vəli
47 Əliyev İbiş
48 Pənahov Novruz
49 Əvəzov Kamil
50 Yusifova Gülnarə
51 İsayev Telman
52 Sadıqov Musa
53 Məmmədov Daşqın
54 Eminov Otello
55 Cəfərova Şahnaz
56 İsmayılov Səxavət
57 Rzayev Orxan
58 Vəliyev Hafiz
59 Zəkiyev Zəki