27 C
Baku
Saturday, July 27, 2024

Azerbaijan Supermarket 2 vakansiya üzrə işçi axtarır

VAKANSIYA 1: Internship Program

Department/Group: Office

Reports to & Reviewed by: Department Manager

Purpose of the Internship

Program The Internship Program is a project-oriented learning opportunity for qualified and eligible graduate students to gain experience through research assignments based on company’s current operational needs and to work under the direct supervision of experienced staff.
The Internship Program welcomes motivated, open-minded, and self-directed individuals to apply.

Internship needs Departments

 Finance
 Food & Nonfood Purchasing
 Procurement
 Marketing
 Supply / Logistics

Internship candidates must

 Must be enrolled in an accredited college or university
 All candidates must be able to maintain a consistent work schedule throughout the session
 Possess an excellent command of Azerbaijani and good command of English & Russian
 May have professional experience relevant to the assignment

Position Qualification

Skill

 Maturity (self-awareness / respect for others)
 Leadership (initiative / ability to work with others)
 Critical thinking skills
 Research and/or writing ability
 Possess excellent interpersonal, communication, and analytical skills
 Strong communication and conflict resolution skills
 Proven interpersonal, verbal and written communication skills.
 Well organized with excellent time
 Good I.T. understanding

NOTES

Please, send your CV/Resume to [email protected] with “Internship Program” subject.

VAKANSIYA 2: Руководитель секции

Отдел: Торговля

Место работы: Супермаркет

Вакантные места:

 Рыбная секция
 Секция напитков
 Секция молочных продуктов
 Секция фруктов/овощей
 Секция выпечки
 Секция бакалеи
 Секция технического обслуживания
 Секция контроля цен

Прямые обязанности:

 Организация работы в вверенном отделе
 Контроль и организация бесперебойного процесса продаж в торговом зале
 Управление товарным ассортиментом
 Контроль формирования заказов на товар, своевременное пополнение и организация поступления товаров со склада в торговый зал
 Организация работы персонала (составление графиков, обучение)
 Контроль качества обслуживания клиентов, а также непосредственное обслуживание клиентов
 Участие в проведении инвентаризаций

Требования:

 Гражданство Аз.Республики
 Опыт руководящей работы от 3-х лет в соответствующей секции
 Желание и готовность работать в сфере торговли
 Знание в совершенстве Азербайджанского и Русского языков
 Знание Английского языка приветствуется
 Готовность работать с большими объемами информации в плотном графике

Условия:

 Корпоративное обучение
 Сменный график
 Выходной 1 раз в неделю
 Возможности профессионального роста

ПРИМЕЧАНИЕ:

Заинтересованным лицам, просьба отправлять резюме с пометкой «Руководитель секции» на электронную почту: [email protected]

Son xəbərlər
Digər xəbərlər