TƏBİB-in icraçı direktoru Vüqar Qurbanov vəzifəsindən azad edilib.
Banker.az “Bakupost”a istinadən xəbər verir ki, sədrin səlahiyyətlərinin icrası qurumun müavini Anar İsrafilova həvalə olunub.
Hələlik rəsmi qurumlar...
“Meta” ağıllı eynəklərində istifadəçilərə süni intellekt vasitəsilə qarşılarındakı insanları tanımağa imkan verən üztanıma texnologiyası hazırlayır.
“Ad etiketi” adlanan bu xüsusiyyətin keçmişdəki məxfilik pozuntularına görə tənqidlərə...
Fevralın 13-dən etibarən Bakı, Sumqayıt şəhərləri və Abşeron rayonunda fevral ayının pensiyalarının artırmlarla ödənişi baş tutub.
Cari ilin əvvəlindən indeksləşdirilməklə 9,3 faiz artırılmış pensiyalar bu...
Ötən il Azərbaycandan 460 şəxs Rusiyaya könüllü köç edib.
Bu barədə Rusiya Daxili İşlər Nazirliyinin məlumatında deyilir. 2025-ci ildə xaricdə yaşayan etnik ruslar və onların ailə...
Müddətdən artıq həqiqi hərbi xidmətə qəbul ediləndə qadınlarla bağlanan ilkin bağlaşma müddəti 3 ildən 6 ayadək azaldılır.
Bu, Milli Məclisin Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə...
İtaliyanın dövlət ixrac kredit agentliyi SACE-in Azərbaycandakı risk portfeli hazırda 100 milyon avronu ötür.
Bunu SACE-in institusional əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Paolo Valerio Romada keçirilən "Qafqazdan Aralıq dənizinə"...
Cari ilin yanvar ayında Azərbaycandan Ermənistana 2,404 milyon ABŞ dolları dəyərində məhsul ixrac edilib.
Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin məlumatında bildirilib.
Cari ilin yanvar ayında Naxçıvan Muxtar Respublikasında 113,8 milyon manat məbləğində ümumi daxili məhsul (ÜDM) istehsal olunub.
Bu barədə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Dövlət Statistika Komitəsinin...
Mehriban Əliyeva növbəti beş il müddətinə yenidən Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) prezidenti (İcra Komitəsinin sədri) seçilib.
Bu barədə AGF-dən məlumat verilib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının hesabat-seçki xarakterli 16-cı...
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Maliyyə Nazirliyi yanında Dövlət Maliyyə Nəzarəti İdarəsinə yeni rəis təyin olunub.
Bununla bağlı nazir Həsən İsmayılov müvafiq əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, sözügedən vəzifə...
Mediada yayımlanan məlumata görə, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin İcraçı direktoru Vüqar Qurbanov işdən uzaqlaşdırılıb. Onun yerini müavini Anar İsrafilovun aldığı da deyilir.