21:11 - Fevralın 15-də Belqradda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçin iştirakı ilə Azərbaycan Respublikası və Serbiya Respublikası arasında Strateji Tərəfdaşlıq...
Qlobal nəqliyyat analizinə görə, sürücülər dünyanın bir çox böyük şəhərində hər gün uzun saatlarla tıxacda vaxt itirir. Bu, şəhərlərin sürətlə artan əhalisi və avtomobil...
ABŞ-də prezident Donald Trampın dövründə iqlim siyasətinə yanaşmanın dəyişməsi səbəbindən elektromobil istehsalı planlarından imtina edilməsi nəticəsində dünya avtomobil sənayesi 2025-ci ildə azı 65 milyard...
Azərbaycan Prezidenti bu il yenidən Serbiyaya səfər edə bilər.
Bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Belqradda Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçlə mətbuata bəyanatında deyib.
Dövlət başçısı vurğulayıb ki,...
Məhz aparılan islahatlar nəticəsində bir çox ölkələr, o cümlədən Azərbaycan Serbiyaya böyük həcmdə sərmayə qoymağa hazırdır.
Bu sözləri Prezident İlham Əliyev Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçlə...
Azərbaycan və Serbiya kənd təsərrüfatı məhsullarının mübadiləsini müzakirə edib.
Bunu Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç Belqradda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə mətbuata birgə bəyanatında deyib.
"Mən əvvəl Zirə...
Elektrik stansiyasının inşası məhz Serbiyanın investisiya üçün əlverişli imkanlara sahib olmasından qaynaqlanır.
Bunu Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Belqradda Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiçlə mətbuata birgə bəyanatında...
Azəbaycan və Serbiyanın ticarət dövriyyəsi 16 dəfə artıb.
O qeyd edib ki,...
Serbiyanın Azərbaycandan öyrənməli olduğu məqamlar çoxdur.
O qeyd edib ki, iki ölkənin...
Fevralın 15-də Belqradda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiçin iştirakı ilə Azərbaycan-Serbiya sənədlərinin mübadiləsi mərasimi olub.
"Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə...
Fevralın 15-də Belqradda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç ilə təkbətək görüşü keçirilib.
Banker.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Prezidentinin...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 15-də Serbiya Respublikasına rəsmi səfər edib.
Banker.az xəbər verir ki, Belqrad şəhərinin Nikola Tesla Hava Limanında dövlətimizin başçısının şərəfinə...
Son dövrlər Azərbaycanda ov silahlarına marağın artdığı müşahidə olunur. Silah mağazalarında xüsusilə Türkiyə istehsalı olan modellərə üstünlük verildiyi bildirilir.
Satışa çıxarılan ov tüfənglərinin qiymətləri əsasən...
Apple bu il daha sərfəli qiymətə yeni MacBook modelini təqdim edə bilər.
Şirkət qiyməti aşağı saxlamaq üçün bəzi texniki kompromislərə gedəcək.
Bildirilir ki, yeni MacBook cəmi...
"2025-2030-cu illəri əhatə edən Dövlət Proqramına uyğun olaraq, qeyd edilən müddətdə 10 yeni stansiyanın inşası planlaşdırılır".
Bu barədə "Bakı Metropoliteni" QSC-dən bildirilib.
Qeyd edilib ki, bu stansiyalardan...
“SpaceX” şirkəti diqqətini Ayda "özünü inkişaf etdirən" bir şəhər qurmağa yönəldib.
Bunu “SpaceX”in sahibi, dünyanın ən varlı adamı İlon Mask bildirib.